Przezcewkowe nacięcia stercza

przezcewkowe-naciecie-sterczaPrzecewkowanie nacięcia stercza  polega na wykonaniu nacięcia po bokach szyi pęcherza moczowego, która zamyka pęcherz od strony cewki moczowej. Nacięcia wykonywane są przez cewkę moczową  w sposób typowy, zbliżony do elektroresekcji przezcewkowej. Urolodzy nie są pewni dlaczego zabieg ten wpływa niekorzystnie na zmniejszenie dolegliwości związanych z przerostem łagodnym stercza.

Często  przepływ cewkowy poprawia się znacznie, wstawanie nocne maleje , a wyczekiwanie na rozpoczęcie mikcji  i niektóre inne mniej istotne objawy związane z prostata , wyraźnie ustępują.

Ten sposób postępowania jest bardzo podobny do metody już opisanej pod kątem osprzętu używanego do jego  wykonywania  oraz drogi jego wprowadzenia. Różnica polega na tym, że nóż elektryczny wykonuje jedynie dwa nacięcia, a nie usówa tkanki stercza. To jest inny sposób przyniesienia ulgi choremu cierpiącemu z powodu gruczolaka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tradycyjna chirurgia prostaty i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *