Inne rodzaje operacji prostaty

inne-rodzaje-prostatyProstatektomia przezkroczowa jest innym rodzajem otwartej operacji gruczolaka, ale dziś stosowana rzadko. Ten sposób operacji jest szybki i łatwy do wykonania , lecz zazwyczaj wiąże się z uszkodzeniem pęczków nerwowych kontrolujących wzwód prącia  i czyni chorego impotentem. W przeszłości w latach trzydziestych, lekarze często stosowali dwuetapową operację prostaty. Pierwszym było otwarcie pęcherza i jego drenaż, a dwa tygodnie później usówano prostatę. Ten sposób jest dziś rzadko praktykowany.

Równolegle z pojawieniem się nowych metod leczenia gruczolaku stercza, zmniejsza się liczba koniecznych operacji. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko, lecz w operacjach prostaty warto wziąśc po uwagę  ryzyko wywołania impotencji i nietrzymania moczu -dwa problemy, które najbardziej nurtują mężczyzn

Należy mieć nadzieję, że nowe leki  będą zmniejszały powiększony gruczoł krokowy bez obiektywnie stwierdzonych  działań ubocznych. Wraz ze wzrastająca  rolą rozszerzenia cewki sterczowej  balonem, ostatniej z metod leczenia tymczasowego  gruczolaka , oraz innych  pomysłowych metod, stosowanie chirurgii otwartej nie będzie konieczne w przyszłości tak często, jak jest obecnie.

Wraz ze wzrostem wiedzy społeczeństwana temat gruczołu krokowego i jego chorób, więcej mężczyzn będzie oczekiwać nieinwazyjnych sposobów leczenia, ilekroć to tylko będzie możliwe. Już teraz wielu mężczyznwiąże zwoje nadzieje  z nowymi lekami, takimi jak Hytrin i Proscar.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tradycyjna chirurgia prostaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *