Wczesny gruczolak prostaty

wczesny-gruczolak-stercza_Urolodzy wskazują, że nieznaczne objawy przerostu łagodnego stercza często początkowo bywają jedynymi problemami mężczyzn dotkniętych tą chorobą przez okres 10-15 lat.

Oznacza to, że nie powinieneś  już teraz denerwować się o operacjach prostaty, ani o żadnym innym leczeniu. Wyrzuć to w tej chwili  z pamięci twardego dysku twojego komputera.

Czemu miałbyś się już teraz denerwować czymś, co może zdarzyć się w najbliższych 10-15 lat. Będziesz miał jeszcze dużo czasu aby trapić się tym i martwić i przedyskutować to z twoim urologiem, gdy nadejdzie właściwa pora.

W tym czasie zapewne zostaną wynalezione jeszcze lepsze metody leczenia. Skoncentruj się na dniu dzisiejszym, jak twoje życie uczynić przyjemnym, interesującym i pełnym radości, wbrew łagodnemu rozrostowi  stercza. Zrób to już teraz.

Nie ma nowoczesnych sposobów  aby powstrzymać rozwój tej choroby. Tak więc musimy starać  się  myśleć pozytywnie  i zapomnieć o chorobie, jednocześnie pomóc sobie w możliwie jak najprostszy sposób. Zgodnie z logika życia z przerostem stercza powinieneś zacząć zmniejszać stopniowo ilość spożywanych płynów.

Będziesz wówczas oddawać mniej moczu, ale dostatecznie dużo. Porozmawiaj o tym ze swoim urologiem lub lekarzem ogólnym. Ustalcie minimalna dzienna dawkę płynów zależnie od twojej budowy ciała, trybu życia  i od pory roku. Może się okazać, że będzie to o wiele mniej niż się spodziewasz.

wczesny-gruczolak-stercza

Życie chorego we wczesnych stadiach gruczolaka nie jest w ale takie ciężkie. Musisz o tym pamiętać, że miałeś już łagodny rozrost stercza  na 8 do 10 lat wcześniej niż wystąpiły jakiekolwiek spowodowane w nim dolegliwości.

Mógłbyś mieć średnio  nasilone objawy jeszcze  przez 2-3 lata, zanim zdałbyś sobie sprawę z tego, że występują i następnie, zanim byś rozpoznał, jaka jest ich przyczyna. Teraz już wiesz. Nie jest to czas na panikę.  Tak więc te dolegliwości sa stosunkowo mało kłopotliwe, są czymś z czym możesz nauczyć się żyć.

Urolodzy starają się tłumaczyć czym różni się rak od gruczolaka. Podkreślają, że rak stercza rozwija się prawie zawsze w części  zewnętrznej płatów gruczolaka, natomiast gruczolak zwykle w części środkowej i zewnętrznej. Nie istnieje absolutnie żaden związek między tymi dwoma chorobami.

Kiedy operacja jest konieczna w przypadku gruczolaka? Zwykle dużo później niż w  wieku 50, 60 lat. Należy zawsze pamiętać o tych 10% usuniętych gruczolaków, w których przypadkowo wykryto raka. Pamiętaj, że rak może zaatakować każdą część organizmu, w każdym okresie życia. Nie ma to żadnego związku z przerostem prostaty.

Przypadki raka wykryte przypadkowo, nie dotyczyły zwykle tych części stercza, które z łatwością mogły być badane  podczas każdorazowego badania z powodu gruczolaka. Tak więc w rzeczywistości operacja prostaty to łuk szczęścia dla chorych  z nowotworami  w najwcześniejszych stadiach zaawansowania, które zostały uchwycone stosunkowo szybko i przez to łatwiej usunięte z organizmu.

Tak więc, odtąd nie boimy się, że, ze gruczolak  wywołuje raka, ani że w jakikolwiek inny sposób wiąże się z nim. Jasne?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prostata i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *