Przewlekłe zapalenie prostaty

przewlekle-zapalenie-gruczolu-krokowegoCzasami dolegliwość będzie całkowicie wyleczona lub będzie się wydawało, że sprawa wróciła do normy. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z nowotworami choroby, tzw, przewlekłym zapaleniem stercza.
Przynajmniej tym razem chory wie, co go trapi i może szybko udać się do lekarza w celu wczesnego rozpoczęcia leczenia.

Jeśli lek zastosowany wcześniej nie spowodował całkowicie wyeliminowania bakterii powodującej schorzenia, istnieje jedynie niewielka nadzieja, że podczas kolejnej kuracji podziała on lepiej niż za pierwszym razem. Lekarze poszukują  zatem nowych leków w nadziei na rozwiązanie problemu.

Jednak dotąd nie wynaleziono leku, który jest w stanie spowodować całkowite wyeliminowanie  problemu przewlekłego zapalenia stercza. Niektórzy urolodzy  sa zdania, że jedynym skutecznym postępowaniem  w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego jest regularny masaż stercza.

Inni urolodzy nigdy nie zalecają takiego postępowania. Jeszcze inni sugerują masturbację, jeżeli nie można współżyc z partnerką. niemal wszyscy urolodzy zgadzają się z opinią, że najlepszym sposobem opróżnienia stercza z zalegającej w nim płynnej wydzieliny jest regularna aktywność seksualna każdego typu, prowadząca do wytrysku nasienia.

Podobnie jak w wielu innych dolegliwościach  związanych z prostatą, najlepszym sposobem sa nasiadówki – głównie gorące. Ciepło pochodzące z wody zwiększa krążenie w sąsiadującym z nią obszarze, co może być bardzo pomocne.
Przewlekłe zapalenie stercza nie należy do schorzeń dających się opanować chirurgicznie. Urolodzy twierdzą, że nawet, jeśli dokonano zabiegu chirurgicznego, zapalenie oraz bóle mogą pochodzić zz samej torebki stercza, nawet po usunięciu większej części gruczołu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prostata i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *