Objawy prostaty

objawy-rguczol-krokowy

  • spowolnienie strumienia i jego siły
  • spowolnienie rozpoczęcia oddawania moczu
  • problemy z zatrzymaniem strumienia moczu
  • uczucie, że po oddaniu moczu twój pęcherz nie jest całkowicie opróżniony
  • częste oddawanie moczu
  • zatrzymanie moczu
  • nudności , zawroty głowy, senność występują wówczas, gdy zastój moczu doprowadzi do uszkodzenia nerek

W raz z powiększeniem gruczołu krokowego zachodzą pewne zmiany w  życiu płciowym mężczyzny,  zwłaszcza gdy w grę wchodzi zabieg operacyjny.  Mężczyzna może miec powiększona prostate przez dziesięc do 15 lat, zanim do zauważy.

Wpływa to tylko w niewielkim stopniu  na wydolność seksualna  z wyjątkiem silnie zwężonej cewki, która może powodowac zmniejszenie ilości  i siły wytrysku. Natomiast jezeli wchodzi w rachubw  koniecznośc operacyjnego usunięcia gruczolaka, pytanie o zycie płciowe nabiera większego znaczenia.

Po pierwsze nie powinno się podejmować współżycia płciowego przez sześcć tygodni po przezcewkowej elektroresekcji  gruczolaka stercza. Jest to czas potrzebny do  zagojenia kanału wykrytego w powiększonej prostacie. po standardowym zabiegu elektroresekcji przezcewkowej gruczolaka stercza  około 6% wszystkich operowanych mężczyzn  stanie się impotentami.

To znaczy, że nie będa oni zdolni do normalnej erekcji. po obu stronach  stercza przebiegają pęczki nerwów, a niektóre z nich kontroluja impulsy i odpowiedzinerwowe odpowiedzialne  wspólnie za powstanie erekcji. Jeżeli w jakikolwiek sposób zostana one uszkodzone, może nasąpić impotencja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prostata i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *