Kawa, cola, kofeina, alkohol

kawa-cola-i-kofeinaKofeina stymuluje układ moczowy powodując, że chodzisz oddać mocz coraz częściej. Dla większości ludzi nie jest to żadnym problemem, a jesli dokucza im to bardzo nieznacznie. Z biegiem lat twoje ciało przystosowało się do obecności działania  i stale podawanej kofeiny.

A jeśli cierpisz na łagodny rozrost stercza, sprawa ma się inaczej. Wówczas nie potrzebujesz ani żadnego pobudzenia układu moczowego, ani żadnego zwiększania ilości wydalanego moczu.

Mężczyźni z gruczolakiem stercza pijący spokojnie 12 lub 8 filiżanek kawy dziennie, będą mieli o wiele cięższe dolegliwości związane z drogami moczowymi niż nie pijący kawy lub inni, spożywający te same ilości napojów nie zawierających kofeiny.

Kawa ma dwukrotnie więcej kofeiny niż standardowe napoje  typu cola. Ponadto obecne są na rynku  napoje pozbawione kofeiny. Jest to jeden ze sposobów, aby pic ulubiony napój nie przyjmując kofeiny. Pamiętaj również, że wiele tabletek przeciwbólowych także zawiera kofeinę.

alkohol-i-piwo

Alkohol nie jest dobry dla organizmu człowieka. Szczególnie nie jest dobry dla organizmu mężczyzny cierpiącego na przerost prostaty. Przez całe lata urolodzy twierdzili, że alkohol podrażnia prostatę.

Może on wywołać również poważne choroby wątroby. Niektóre składniki smakowe i zapachowe alkoholi mogą powodować wystąpienie pewnego typu przewlekłego typu zapalenia gruczołu krokowego.

Dla mężczyzny obarczonego nawet wczesnym gruczolakiem nadużycie alkoholu może spowodować niespodziankę w postaci ostrego zatrzymania moczu. Stan ten wiąże się z desperacką potrzeba oddania moczu, ale jest to po prostu niemożliwe.

Pomogą jedynie prędka podróż do lekarza  lub oddziału pomocy doraźnej w szpitalu, gdzie zakłada się do pęcherza cewnik zapewniający  swobodny odpływ  moczu.

Tak więc mężczyzna nawet z wczesnym gruczolakiem stercza  powinien zrewidować swoje podejście do sprawy alkoholu, gdyż ma to bezpośredni związek ze stanem jego prostaty. Picie piwa w nocy niewątpliwie będzie zwykle przyczyną dwóch lub trzech dodatkowych mikcji w ciągu reszty nocy.

Zatem jeżeli  i ty jestes piwoszem, musisz wykazać więcej rozsądku dla uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji swojego nałogu ze strony prostaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prostata i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *