Mała chirurgia laserowa

mala-chirurgia-laserowaW przypadku niektórych chorych  rozszerzenie cewki balonem nie daje oczekiwanych rezultatów. W celu ich wyleczenia niektórzy lekarze używają lasera do usunięcia  części z tkanki wystającej do światła cewki moczowej w połączeniu z zastosowaniem balonu. Stwierdza się ,że takie postępowanie pomogło  25 chorym na 29 leczonych.

Inni urolodzy są zdania , że chirurgia laserowa  – wprowadzona do medycyny praktycznej w latach siedemdziesiątych – ukazała jedynie fragment ze swego rzeczywistego potencjału. Wydaje się , że w przyszłości zastosowanie tej techniki będzie znacznie większe.

Lasery moga służyć do odparowywania tkanek zarówno łagodnych jak i złosliwych i to wszystko w sposób prosty i szybki, a ponadto bez takiego urazu, jaki niesie ze sobą operacja chirurgiczna. Rola chirurgi laserowej w urologii jest ograniczona , ale ma ogromne możliwości rozwoju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie gruczolaka prostaty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *