Leki rozkurczowe

Niektórzy urolodzy zauważyli, że stosowanie takich leków, Minipress powoduje rozkurczenie włókień mięśniowych zawartych w sterczu i otaczających go. Korzystne jest rozkurczenie  i rozluźnienie  tych mięśni, pozwalające na powolne rozprężenie się stercza na zewnątrz i w ten sposób  wywołujące zmniejszenie ciśnienia  wewnętrznego wywieranego  na cewkę moczową.

Innym lekiem używanym w tym samym celu  jest terazosyna. Powoduje  ona rozkurczenie błony mięśniowej i poważnie redukuje jej siłę skurczową, okresowo rozwijaną przez te mięśnie, co z kolei powoduje zwolnienie strumienia  moczu lub zapobiega jego bezwiednemu oddawaniu.

Gruczolak stercza jest schorzeniem wysoce subiektywnym. To, co znacznie dokucza jednemu choremu, może nie być zauważone lub bycćjedynie leki-rozkurczowenieznaczną dolegliwością dla kogoś innego.

Część chorych przyjmujących jeden z dwóch przedstawionych wyżej leków może donosić o ustąpieniu części dolegliwości, podczas kiedy inni nie stwierdzą żadnej zmiany w swoim życiu po ich zastosowaniu.

Badania naukowe przeprowadzone przez urologów wykazały dobitnie , że stosowanie preparatów  Minipress i Dibenzyline daje poprawę w zakresie  subiektywnych dolegliwości u chorych z gruczolakiem stercza.

Badania te obejmowały  również  kreślenie takich parametrów  obiektywnych, jak przepływ cewkowy i objętości moczu zalegającego w pęcherzu po mikcji przed i po leczeniu. Wyniki wskazują na średnią poprawę około 60%przypadków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie gruczolaka prostaty i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *