Innne, zapobieganie a nieoperacyjne sposoby leczenia

Kontynuowane są badania nad zastosowaniem mikrofal, które są kierowane bezpośrednio na powiększony gruczoł krokowy. Obecnie bada się wpływ tej terapii na rzeczywiste zmniejszenie gruczołu krokowego, a w ten sposób  – na poprawienie parametrów mikcji.

Innym typem leczenia zabiegowego, nieoperacyjnego, gruczolaka stercza, który pozostaje na etapie prób doświadczalnych jest zastosowanie innne-zapobieganie-a-nieoperacyjne-sposoby-leczenianiskich temperatur. Metoda ta polega na wprowadzeniu instrumentu poprzez prącie  i cewkę moczową do centrum powiększonego stercza. Instrument transportuje ciekły azot  wprost do tkanki stercza.

Ten bardzo zimny płyn zamraża  i odwadnia tkankę niszcząc ją, co zmniejsza nacisk gruczolaka  na cewkę moczową . Więcej prób i wyników  tego typu chirurgii będzie opublikowanych w pierwszej połowie  lat 90-tych.

Innym nowoczesnym sposobem otwarcie cewki moczowej  jest wprowadzenie spirali  podobnej do sprężyny, która w sposób mechaniczny podtrzymuje stale otwarte ściany  cewki moczowej. Jest to nowa metoda lecznicza  i w miarę jak coraz więcej urologów  będzie dysponowało takimi urządzeniami i doświadczeniem w ich zakładaniu, będziemy oczekiwali szybkiego rozwoju na tym polu w nadchodzących latach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie gruczolaka prostaty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *