Hytrin

hytrinNa rynku jest obecnie pewien lek o którym badacze z firmy Abbott Laboratories z Chicago mówią, że może zmniejszyć dolegliwości związane z przerostem prostaty. Jest to Hytrin, marka zastrzeżona zakładów Abbott dla terazosyny, która została dopuszczona przez FDA w roku 1987 jako tabletka stosowana jeden raz dziennie w nadciśnieniu tętniczym.

Doktor  Laddau, szef badań klinicznych firmy Abbott, przedstawił wyniki  własnych prac po dwóch latach stosowania tego preparatu, podkreślając wpływ leku na zmniejszenie ucisku wywieranego na cewkę moczową natychmiast po rozpoczęciu jego stosowania. Lek ten również zmiejsza inne golegliwości u około 2/3 spośród chorych na gruczolaka stercza.

Niektórzy urolodzy stosują Hytrin z powodu jego dostępności na rynku i raportów dotyczących jego szybkiego działania. Nie musisz czekac na poprawę przez okres trzech miesięcy. Są jednak niekorzystne działania uboczne tego preparatu. Mogą wystąpić nudności, uczucie zmęczenia albo okresowe napady omdleń.

Nawet uwzględniając te działania uboczne , Hytrin ze swoimi 75% powodzenia terapii i z faktem jego dostępności, powinien byc jednym z leków, o którym powinieneś rozmawiać ze swoim urologiem. Koszty takiego leczenia sięgają 15-20 dolaró USA miesięcznie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie gruczolaka prostaty i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *